Hurá do školy

Vo vzduchu pomaly cítiť vôňu čistých zošitov, nových ceruziek, chladných rán a ovocného čaju. Leto sa minulo, prázdniny, zdá sa, skončili akosi prirýchlo. Prichádza jeseň a s ňou, nepochybne, obľúbená-neobľúbená škola. Či už máte doma škôlkara, zvedavého prváčika, alebo zabehnutého školáka, rodičovská úloha je každý rok rovnaká. Pripraviť a zabezpečiť našim ratolestiam všetko potrebné na úspešný štart nového školského roka.

Nejednému rodičovi sa robia vrásky pri dlhých nákupných zoznamoch školských pomôcok. Keď príde rad na nákup oblečenia, prichádzajú skutočné dilemy. Cez leto dieťa poriadne vyrástlo a chcelo by to vhodné kúsky, ktoré znesú aj premenlivé jesenné počasie. Ak nechcete mať plné skrine vecí a hľadáte pre svoje deti to najlepšie, skúste woollies.

Detské oblečenie sme navrhli tak, aby vyhovovalo všetkým. Malým parádniciam aj neúnavným objaviteľom. Tričká a nohavice majú jednoduchý minimalistický strih a dizajn, takže si viete veľmi ľahko a rýchlo doladiť celý detský outfit. Túto funkciu ocenia rodičia hlavne v tie rána, keď sa akosi nič nestíha a všade sa prichádza na poslednú chvíľu. Nebolo by fajn v takéto dni získať pár minút navyše?

Po horúcom lete, kedy nebol problém s tým, čo na seba, prichádza september, ktorý vie potrápiť nejednu starostlivú mamu. Rána už bývajú chladné, poobede sa zas oteplí. Čo obliecť dieťaťu, aby mu nebolo zima, ale zároveň sa nepotilo a nemuselo pri tom všetkom ešte po škole nosiť so sebou dve mikiny? Naše tričká a nohavice vyriešia aj tento problém.

Tým, že sú ušité z kvalitného merina, dieťa využije všetky vlastnosti, ktorými je známe. Ak sa aj spotí počas naháňačky v škole cez prestávku, alebo v škôlke na prechádzke v parku, vlna rýchlo odvedie pot a tričko uschne rýchlejšie, ako akékoľvek z iného materiálu. Zároveň dieťa neobmedzuje  žiadne mokré oblečenie, ktoré by ho chladilo. Môže sa naďalej nerušene  hrať a mamy sa nemusia báť prechladnutia.

Merino má výborné termoregulačné vlastnosti. Počas chladných školských rán máte istotu, že sú deti v teple a nemusíte ich obliekať ako cibule. Naopak poobede keď je ešte horúco nemusíte riešiť, či nie je vášmu dieťaťu príliš teplo.

Poznáte to, deti prídu zo školy, zo škôlky, rýchlo ich potrebujete prezliecť a odviezť na krúžky, tréningy, alebo len využiť posledné pekné dni v parku. S našim detským oblečením máte aj o túto starosť menej. Ovčia vlna je prirodzene antibakteriálna, takže ak už máte doma športovca, ktorý často trénuje, alebo ekzematika s citlivou pokožkou, nie je potrebné merino tričká prezliekať niekoľkokrát denne, pretože nezapáchajú a nemnožia sa v nich baktérie tak, ako v iných materiáloch a ani po celodennom nosení nedráždia detskú pokožku.

Skoré ranné vstávanie a cesta do školy sú neraz sprevádzané hmlou a mrholením. Aj napriek dáždnikom, gumákom zvykne oblečenie do seba nasiaknuť okolitú vlhkosť. Dieťa nemusí ani zmoknúť a neraz chodí  aj celé dopoludnie vo vlhkom oblečení, ktoré nepríjemne chladí a je pôvodcom prechladnutia. Ovečky v prírode majú vlnu prirodzene vodoodpudivú a túto istú vlastnosť majú aj detské merino tričká. Samozrejme, nemajú funkciu pršiplášťa, no pred určitým množstvom vlhkosti  vedia ochrániť. Aj keď je vonku sychravo máte istotu, že vaša ratolesť bude v suchu. Doslova. 

Z vlastnej niekoľko ročnej skúsenosti vieme, že pri deťoch je praktické mať niekoľko kúskov oblečenia z merina. Môžete ich striedať, kombinovať, používať do školy, aj ako oblečenie na doma. Tielka a tričká sú ideálne ako prvá vrstva do chladnejších dní, na výlety a turistiky, kedy nemáte možnosť nosiť so sebou veľa vecí na prezlečenie.

Vedeli ste, že merino tričká a nohavice nemusíte používať len ako denné oblečenie? Majú skvelé využitie aj ako nočný úbor. Povedali by sme, že sú dokonca lepšie než akékoľvek bavlnené pyžamo. Či už sa vaše deti v noci potia, vrtia, alebo máte doma „chronického“ odkopávača paplónov, v merine im bude príjemne po celú noc.

Snáď sme vás aspoň trochu inšpirovali. Ak ste sa rozhodli tento školský rok začať s merinom na našom e-shope nájdete všetko, čo potrebujete.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ďalšie články

Lepšie raz vidieť, než stokrát počuť

V predchádzajúcom článku sme vám priblížili našu cestu k zanechaniu čo najmenšej stopy. Z pohodlia pracovne sa o všetkom dobre píše. My sme chceli ísť ešte ďalej a presvedčiť sa …

Čítať článok

Naozaj je naše oblečenie rozložiteľné?

Človek odjakživa túžil po sebe zanechať nejakú stopu, aby sa na neho nezabudlo. Ten sen sa naprieč stáročiami a generáciami nezmenil. Dnes je viac než isté, že každý z nás nejakú stopu po sebe zanechá, otázkou je, aká bude veľká. Presne s touto myšlienkou sme do nášho woollies projektu išli. Chceli sme vytvoriť niečo, čo by nám uľahčilo život, no zároveň zanechalo čo najmenšiu stopu.

Čítať článok

Podcast s Woollies v Podnicaste: Už sme vrátili celú zásielku merina. Neprešla naším testom kvality

Vždy, keď máme možnosť povedať o našej značke, využijeme túto príležitosť na pripomenutie si cesty, ktorú sme absolvovali. Tentokrát sme o nás rozprávali v Podnicaste. Do Podnicastu sa vybral náš …

Čítať článok

Vyhľadávanie