Hurá do školy

Vo vzduchu pomaly cítiť vôňu čistých zošitov, nových ceruziek, chladných rán a ovocného čaju. Leto sa minulo, prázdniny, zdá sa, skončili akosi prirýchlo. Prichádza jeseň a s ňou, nepochybne, obľúbená-neobľúbená škola. Či už máte doma škôlkara, zvedavého prváčika, alebo zabehnutého školáka, rodičovská úloha je každý rok rovnaká. Pripraviť a zabezpečiť našim ratolestiam všetko potrebné na úspešný štart nového školského roka.

Nejednému rodičovi sa robia vrásky pri dlhých nákupných zoznamoch školských pomôcok. Keď príde rad na nákup oblečenia, prichádzajú skutočné dilemy. Cez leto dieťa poriadne vyrástlo a chcelo by to vhodné kúsky, ktoré znesú aj premenlivé jesenné počasie. Ak nechcete mať plné skrine vecí a hľadáte pre svoje deti to najlepšie, skúste woollies.

Detské oblečenie sme navrhli tak, aby vyhovovalo všetkým. Malým parádniciam aj neúnavným objaviteľom. Tričká a nohavice majú jednoduchý minimalistický strih a dizajn, takže si viete veľmi ľahko a rýchlo doladiť celý detský outfit. Túto funkciu ocenia rodičia hlavne v tie rána, keď sa akosi nič nestíha a všade sa prichádza na poslednú chvíľu. Nebolo by fajn v takéto dni získať pár minút navyše?

Po horúcom lete, kedy nebol problém s tým, čo na seba, prichádza september, ktorý vie potrápiť nejednu starostlivú mamu. Rána už bývajú chladné, poobede sa zas oteplí. Čo obliecť dieťaťu, aby mu nebolo zima, ale zároveň sa nepotilo a nemuselo pri tom všetkom ešte po škole nosiť so sebou dve mikiny? Naše tričká a nohavice vyriešia aj tento problém.

Tým, že sú ušité z kvalitného merina, dieťa využije všetky vlastnosti, ktorými je známe. Ak sa aj spotí počas naháňačky v škole cez prestávku, alebo v škôlke na prechádzke v parku, vlna rýchlo odvedie pot a tričko uschne rýchlejšie, ako akékoľvek z iného materiálu. Zároveň dieťa neobmedzuje  žiadne mokré oblečenie, ktoré by ho chladilo. Môže sa naďalej nerušene  hrať a mamy sa nemusia báť prechladnutia.

Merino má výborné termoregulačné vlastnosti. Počas chladných školských rán máte istotu, že sú deti v teple a nemusíte ich obliekať ako cibule. Naopak poobede keď je ešte horúco nemusíte riešiť, či nie je vášmu dieťaťu príliš teplo.

Poznáte to, deti prídu zo školy, zo škôlky, rýchlo ich potrebujete prezliecť a odviezť na krúžky, tréningy, alebo len využiť posledné pekné dni v parku. S našim detským oblečením máte aj o túto starosť menej. Ovčia vlna je prirodzene antibakteriálna, takže ak už máte doma športovca, ktorý často trénuje, alebo ekzematika s citlivou pokožkou, nie je potrebné merino tričká prezliekať niekoľkokrát denne, pretože nezapáchajú a nemnožia sa v nich baktérie tak, ako v iných materiáloch a ani po celodennom nosení nedráždia detskú pokožku.

Skoré ranné vstávanie a cesta do školy sú neraz sprevádzané hmlou a mrholením. Aj napriek dáždnikom, gumákom zvykne oblečenie do seba nasiaknuť okolitú vlhkosť. Dieťa nemusí ani zmoknúť a neraz chodí  aj celé dopoludnie vo vlhkom oblečení, ktoré nepríjemne chladí a je pôvodcom prechladnutia. Ovečky v prírode majú vlnu prirodzene vodoodpudivú a túto istú vlastnosť majú aj detské merino tričká. Samozrejme, nemajú funkciu pršiplášťa, no pred určitým množstvom vlhkosti  vedia ochrániť. Aj keď je vonku sychravo máte istotu, že vaša ratolesť bude v suchu. Doslova. 

Z vlastnej niekoľko ročnej skúsenosti vieme, že pri deťoch je praktické mať niekoľko kúskov oblečenia z merina. Môžete ich striedať, kombinovať, používať do školy, aj ako oblečenie na doma. Tielka a tričká sú ideálne ako prvá vrstva do chladnejších dní, na výlety a turistiky, kedy nemáte možnosť nosiť so sebou veľa vecí na prezlečenie.

Vedeli ste, že merino tričká a nohavice nemusíte používať len ako denné oblečenie? Majú skvelé využitie aj ako nočný úbor. Povedali by sme, že sú dokonca lepšie než akékoľvek bavlnené pyžamo. Či už sa vaše deti v noci potia, vrtia, alebo máte doma „chronického“ odkopávača paplónov, v merine im bude príjemne po celú noc.

Snáď sme vás aspoň trochu inšpirovali. Ak ste sa rozhodli tento školský rok začať s merinom na našom e-shope nájdete všetko, čo potrebujete.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ďalšie články

Ako obliecť našich najmenších do šatky alebo ergonosiča?

Mamičky prechádzajúce sa po ulici so šatkou alebo nosičom už nezažívajú tie zvedavé pohľady a poznámky: „Za našich čias sa také nerobilo, to je teraz taká móda.“ Nosenie detí v …

Čítať článok

Šťastné a veselé VIANOCE

Dni sú čoraz kratšie, vonku za oknami snáď aj poletuje sneh, balkóny zdobia svetielka, deti píšu listy Ježiškovi, domácnosti začínajú rozvoniavať horúcim čajom a koláčikmi. Najkrajšie sviatky v roku pomaly klopú na dvere. …

Čítať článok

S merinom je všetko ľahšie

Dlho som sa odhodlávala, či mám vôbec napísať niečo k tejto téme. Úprimne popri mamovaní mi neostáva veľa voľného času a tak len rýchlo ťukám do klávesnice, zatiaľ čo synáčik sladko odfukuje …

Čítať článok

Vyhľadávanie