Na začiatku bol rolák a jeden nápad

Hovorí sa, že najlepšie nápady dostaneme vo chvíli, keď ich vôbec nečakáme. Verte alebo nie, je to pravda. A teraz si predstavte koľko skvelých nápadov má počas dňa mamička na materskej dovolenke. Samozrejme, nie všetky sa jej podarí zealizovať, no jeden predsa. Dokonca má aj meno, zoznámte sa s woollies. 

 

Ideálny materiál

 Čo ak by existovalo ideálne oblečenie na leto aj na zimu? Ľahučké, vzdušné, chrániace pred UV žiarením. Také, ktoré odsaje pot, nezapácha a vy nebudete musieť čakať s mokrým chrbtom v rade na zmrzlinu. Zároveň hrejivé, takže vás nezaskočí ani decembrová fujavica na horách. K tomu všetkému antibakteriálne, takže ho nebude potrebné prať po každom nosení… že nemožné? Príroda už dávno takýto materiál vymyslela. Nie je to nič iné ako tá najjemnejšia  vlna – merino.

 

V Škandinávii je merino známym pojmom už dlho, na našom trhu ho mohli v minulosti poznať najmä turisti, alebo zimomraví ľudia. A práve tak sa začal písať náš príbeh. Darčekom v podobe funkčného merino roláku. Kvety sú síce pekné, no ak vám býva stále chladno, tak vás nezahrejú, iba žeby boli z merina .

 

Samozrejme, neskončilo to iba pri roláku. Postupne sme vyhľadávali aj ostatné kusy oblečenia zhotovené z tohto materiálu a testovali ich doslova na vlastnej koži.

Asi vás neprekvapí, že sme boli nadšení. Prečo teda nedopriať podobné oblečenie aj našim deťom? 

 

Navyše, ako rodičia malých detí sme často riešili dilemu, či sú vhodne oblečené, či im nie je príliš teplo, alebo zima, alebo či máme dostatok náhradných vecí na prezlečenie. Napriek mnohým vyskúšaným kúskom sme stále nevedeli nájsť ideálne detské body. Po nejakom čase a mnohých úvahách sme dospeli k záveru, že ak nevieme na Slovensku takéto bodyčká nájsť, jednoducho ich začneme dovážať zo Škandinávie, alebo vyrábať sami. Keďže máme radi výzvy, rozhodli sme sa, že pôjdeme ťažšou cestou a vytvoríme vlastný produkt v podobe detského rastúceho body z merina.

 

Z myšlienky úspešný produkt

 Z nápadu k realizácii bol len krôčik. Chceli sme, aby výsledný kúsok bol  nielen pekný, ale aj kvalitný, dobre spracovaný a aby sme na proces výroby od návrhu až po finálny výsledok mohli osobne dohliadať. Nešlo nám však len o vzhľad a funkčnosť. Našim cieľom bolo vytvoriť kúsok „rastúceho“ oblečenia a tým pádom aspoň trochu odľahčiť rozpočet rodín s malými deťmi, keďže z našich rastúcich merino body dieťatko tak rýchlo nevyrastie. Skôr naopak, oblečenie bude rásť s ním. Postupne sme po večeroch vymýšľali strihy, názov, logo, dolaďovali e-shop a množstvo iných vecí. To logicky vyústilo k tomu, že sa  k nám pridali aj naši muži a z nápadu dvoch mamičiek na materskej dovolenke sa zrazu stal projekt dvoch rodín.

 

Kto sme?

V súčasnosti woollies tvoríme štyria, pričom každý z nás má svoju úlohu. Matúš má pod palcom vizuál, upravuje fotky, je náš dvorný grafik. Rieši skrátka všetko, čo sa týka grafiky a obrazu. Gabo je zasa náš „financmajster“ a z časti aj „komunikátor“ s dodávateľmi. Renata s Maťou sa starajú o vymýšľanie produktov. Navrhujú strihy bodyčiek a rastúceho oblečenia, ktoré následne s kamarátkou krajčírkou pretvárajú do hmatateľnej a hlavne nositeľnej podoby. Renata má okrem toho na starosti sociálne siete, fakturáciu, komunikáciu so zákazníkmi. Všetky veci starostlivo testujeme najprv na nás, na našich deťoch  a až potom, keď sa o ich funkčnosti a praktickosti presvedčíme na vlastnej koži, môžu ísť do sveta medzi vás.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ďalšie články

Ako obliecť našich najmenších do šatky alebo ergonosiča?

Mamičky prechádzajúce sa po ulici so šatkou alebo nosičom už nezažívajú tie zvedavé pohľady a poznámky: „Za našich čias sa také nerobilo, to je teraz taká móda.“ Nosenie detí v …

Čítať článok

Šťastné a veselé VIANOCE

Dni sú čoraz kratšie, vonku za oknami snáď aj poletuje sneh, balkóny zdobia svetielka, deti píšu listy Ježiškovi, domácnosti začínajú rozvoniavať horúcim čajom a koláčikmi. Najkrajšie sviatky v roku pomaly klopú na dvere. …

Čítať článok

S merinom je všetko ľahšie

Dlho som sa odhodlávala, či mám vôbec napísať niečo k tejto téme. Úprimne popri mamovaní mi neostáva veľa voľného času a tak len rýchlo ťukám do klávesnice, zatiaľ čo synáčik sladko odfukuje …

Čítať článok

Vyhľadávanie