Značku slovenského detského oblečenia z merina, woollies, sme vytvorili v roku 2018. Renata a Gabo, Maťa a Matúš. Poznali sme super vlastnosti merina, ktoré sme využívali hlavne pri športe a v zimných mesiacoch a chceli ho dopriať aj našim deťom. Doma či vonku, pri hraní, spánku, cestovaní, či pri športe.
Začali sme s “rastúcim” oblečením z merino vlny i z bio bavlny pre deti. Vďaka rukávom s nastaviteľnou dĺžkou a dômyselnému extenderu medzi nožičkami z neho detičky tak rýchlo nevyrastú a svoje obľúbené body využijú ešte dlhšie. Na našej web stránke o tom máme pekné video. Ponúkame tiež tričká a legíny pre vačšie deti a toto leto sme sa rozhodli pustiť sa aj do voľnočasového oblečenia pre dospelých. Venujeme sa nadčasovému oblečeniu, ktoré nepodlieha krátkodobým módnym trendom, je jednoducho kombinovateľné a ľahko sa stane súčasťou kapsulového šatníka. 
 
Úprimne nám záleží na tom, aby deti dostávali to najlepšie. Vyrábame výlučne z certifikovaných materiálov. Merino je obnoviteľné, jednoducho a rýchlo rozložiteľné, dokonca kompostovateľné. Všetko čo sa dá robíme lokálne. Materiál sme nakupovali zo severu Európy, no už sme sa odhodlali dať si pliesť “tu”, napriek tomu, že to pre nás nie je o veľa výhodnejšie. Ponukám krajčírskych dielní mimo SR/ČR odolávame. Naše dielne nemáme ďaleko. Pravidelne ich navštevujeme a vieme, že majú zabezpečené primerané pracovné podmienky a odmeňovanie. Môžete si byť istí, že nepodporujete neférové pracovné podmienky v ázijských dielňach.