Lepšie raz vidieť, než stokrát počuť

V predchádzajúcom článku sme vám priblížili našu cestu k zanechaniu čo najmenšej stopy. Z pohodlia pracovne sa o všetkom dobre píše. My sme chceli ísť ešte ďalej a presvedčiť sa na vlastné oči. 

Merino vlna je prírodný materiál. Z toho nám vychádzalo, že by sa mala v prírode rozložiť. Skutočne? 

Rozhodli sme sa vytvoriť menší projekt, alebo pokus, ktorého výsledok si môžete pozrieť vo videu na konci článku.

Dokážeme vrátiť prírode čo sme si požičali?

Všetko sme začali realizovať na záhrade vo Viničnom. Oslovili sme fotografa Jakuba Steineckera, ktorý s nami už v minulosti spolupracoval.

 Zakopať merino body nám nedávalo zmysel, pretože sme chceli zachytiť prácu prírody v čase a priestore. Položili sme ho teda voľne na trávu. Sami sme boli zvedaví ako to celé dopadne. Jakub chodil od jari 2020 do jari 2022 raz za dva týždne na záhradu, kde celý proces dokumentoval. Prešlo horúce leto, sychravá jeseň aj mrazivá zima.

Na konci ostalo z nášho merino body len pár nití a štítok, všetko ostatné sa rozložilo.

Sila prírody nás nikdy neprestane udivovať a sme ešte odhodlanejší, pretože vidíme, že to má zmysel. Pre to, čo po nás (ne)ostane.

Dokáže to aj vaše tričko? 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ďalšie články

Lepšie raz vidieť, než stokrát počuť

V predchádzajúcom článku sme vám priblížili našu cestu k zanechaniu čo najmenšej stopy. Z pohodlia pracovne sa o všetkom dobre píše. My sme chceli ísť ešte ďalej a presvedčiť sa …

Čítať článok

Naozaj je naše oblečenie rozložiteľné?

Človek odjakživa túžil po sebe zanechať nejakú stopu, aby sa na neho nezabudlo. Ten sen sa naprieč stáročiami a generáciami nezmenil. Dnes je viac než isté, že každý z nás nejakú stopu po sebe zanechá, otázkou je, aká bude veľká. Presne s touto myšlienkou sme do nášho woollies projektu išli. Chceli sme vytvoriť niečo, čo by nám uľahčilo život, no zároveň zanechalo čo najmenšiu stopu.

Čítať článok

Podcast s Woollies v Podnicaste: Už sme vrátili celú zásielku merina. Neprešla naším testom kvality

Vždy, keď máme možnosť povedať o našej značke, využijeme túto príležitosť na pripomenutie si cesty, ktorú sme absolvovali. Tentokrát sme o nás rozprávali v Podnicaste. Do Podnicastu sa vybral náš …

Čítať článok

Vyhľadávanie